Gabinet Masażu i Terapii Kręgosłupa
BEZOPERACYJNE LECZENIE SCHORZEŃ KRĘGOSŁUPA
www.kregoslup.net.pl

Zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa, bóle głowy, migrena, rwa barkowa

Zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa szyjnego mogą doprowadzić do podrażnienia lub ucisku korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych - najczęściej C5-C6 lub C6-C7,co powoduje powstanie tzw. zespołu rwy barkowej. Zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego mogą powodować ucisk tętnic kręgowych, zwężenie ich światła oraz podrażnienie zwojów współczulnych otaczających tętnice. W takich przypadkach mogą wystąpić bóle i zawroty głowy, zaburzenia równowagi, szum w uszach.


Migrena i bóle głowy

Migrena jest to jednostronny lub obustronny ból głowy występujący okresowo łącznie z zaburzeniami wegetatywnymi i wzrokowymi. Migrena powstaje wskutek mózgowych zaburzeń naczyniowych. W przebiegu napadu można wyróżnić trzy okresy: w pierwszym występują objawy wywołane niedokrwieniem mózgu, w drugim pojawia się silny ból głowy, a w trzecim odczuwa się tępy ból głowy.
Naczynioruchowy ból głowy występuje po zmęczeniu, po dłuższym przebywaniu w dusznym pomieszczeniu, po nieprzespanej nocy. Niekiedy bóle głowy pojawiają się bez uchwytnej przyczyny, trwają długo i mają charakter przewlekły. Ból naczynioruchowy jest jednostajny, umiejscawia się w okolicach czołowej, skroniowej, ciemieniowej. Może też, być rozlany i obejmować całą czaszkę. Ból głowy występuje po obudzeniu się, powstaje pod wpływem zmęczenia, zmian atmosferycznych. Może też się pojawiać wskutek zmian w stawach górnej części odcinka szyjnego kręgosłupa. Wrażenie ucisku i opasania głowy mogą wynikać ze skurczu mięśni głowy i karku.

Rwa barkowa

Rwa barkowa, czyli rwa ramienna-jest to zespół bólowy, który cechuje się bólami promieniującymi od szyi do barku oraz ramienia. Bardzo często bólami objęta jest cała kończyna górna. Przyczynami rwy barkowej mogą być: zmiany zwyrodnieniowe szyjnego odcinka kręgosłupa, wypadnięcie jądra miażdżystego, guzy rdzenia, urazy, zapalenie okołobarkowe, skurcze naczyniowe. Chory skarży się na ból i drętwienie promieniujące do barku, ramienia i ręki. Bólom towarzyszy osłabienie i zaniki mięśni objawiające się mniejszą pewnością chwytu, obniżeniem sprawności precyzyjnych ruchów palców lub utratą kontroli nad stawem ramiennym czy łokciowym.

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację tel. 602468948 / 0224281969
Katalog Gwiazdor