Migreny- bóle głowy

Zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego kręgosłupa, bóle głowy- migrena

Zmiany zwyrodnieniowe stawów kręgosłupa szyjnego mogą doprowadzić do podrażnienia lub ucisku korzeni nerwowych w otworach międzykręgowych – najczęściej C5-C6 lub C6-C7,co powoduje powstanie tzw. zespołu rwy barkowej. Zmiany zwyrodnieniowe odcinka szyjnego mogą powodować ucisk tętnic kręgowych, zwężenie ich światła oraz podrażnienie zwojów współczulnych otaczających tętnice. W takich przypadkach mogą wystąpić 

Migrena i bóle głowy

Migrena jest to jednostronny lub obustronny ból głowy występujący okresowo łącznie z zaburzeniami wegetatywnymi i wzrokowymi. Migrena powstaje wskutek mózgowych zaburzeń naczyniowych. W przebiegu napadu można wyróżnić trzy okresy: w pierwszym występują objawy wywołane niedokrwieniem mózgu, w drugim pojawia się silny ból głowy, a w trzecim odczuwa się tępy ból głowy.
Naczynioruchowy ból głowy występuje po zmęczeniu, po dłuższym przebywaniu w dusznym pomieszczeniu, po nieprzespanej nocy. Niekiedy bóle głowy pojawiają się bez uchwytnej przyczyny, trwają długo i mają charakter przewlekły. Ból naczynioruchowy jest jednostajny, umiejscawia się w okolicach czołowej, skroniowej, ciemieniowej. Może też, być rozlany i obejmować całą czaszkę. Ból głowy występuje po obudzeniu się, powstaje pod wpływem zmęczenia, zmian atmosferycznych. Może też się pojawiać wskutek zmian w stawach górnej części odcinka szyjnego kręgosłupa. Wrażenie ucisku i opasania głowy mogą wynikać ze skurczu mięśni głowy i karku.

Rwa barkowa

Rwa barkowa, czyli rwa ramienna-jest to zespół bólowy, który cechuje się bólami promieniującymi od szyi do barku oraz ramienia. Bardzo często bólami objęta jest cała kończyna górna. Przyczynami rwy barkowej mogą być: zmiany zwyrodnieniowe szyjnego odcinka kręgosłupa, wypadnięcie jądra miażdżystego, guzy rdzenia, urazy, zapalenie okołobarkowe, skurcze naczyniowe. Chory skarży się na ból i drętwienie promieniujące do barku, ramienia i ręki. Bólom towarzyszy osłabienie i zaniki mięśni objawiające się mniejszą pewnością chwytu, obniżeniem sprawności precyzyjnych ruchów palców lub utratą kontroli nad stawem ramiennym czy łokciowym.

DANE KONTAKTOWE

GABINET MASAŻU I TERAPII KRĘGOSŁUPA

 

UL. OPTYKÓW 5B/40

 

04-175 WARSZAWA - GOCŁAW, PRAGA POŁUDNIE

 

PRZYJMUJĘ W PONIEDZIAŁKI, WTORKI, CZWARTKI  W GODZ: 10÷19

PIĄTKI W GODZ: 9-15

PO WCZEŚNIEJSZYM USTALENIU TERMINU WIZYTY

 

DOJAZD AUTOBUSAMI:

LINI 151 PRZYSTANEK -RECHNIEWSKIEGO UL. JANA NOWAKA JEZIORAŃSKIEGO      CH PROMENADA

LINI 168,225,502,514,520,525 PRZYSTANEK-CH PROMENADA UL. OSTROBRAMSKA

 

602 468 948

22 428 19 69

andrzejbednarek@op.pl

ul. Optyków 5B/40

04-175 Warszawa

Zapisy na bezpłatne konsultacje oraz zapisy na zabiegi ustalamy telefonicznie:
tel. kom. 0 602 468 948
tel. 22 428 19 69
e-mail: andrzejbednarek@op.pl
INDYWIDUALNYCH PORAD ORAZ INFORMACJI ODNOŚNIE ZABIEGÓW TELEFONICZNIE UDZIELAM CODZIENNIE